Терещенко Валентина Миколаївна


 

 

 

 

 

Терещенко Валентина Миколаївна,

вчитель початкових класів

Мартинівського навчально-виховного комплексу “Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”

 Канівської районної ради

 

 

Види мозаїки 
За способом укладання мозаїчного полотна можна виділити наступні види:

Ø Паркетрі

Ø Інатсія

Ø Інкрустація

Ø Блочна мозаїка. 

Тепер про кожну з них детально:
          

Паркетрі 

При укладанні використовуються шматочки мозаїки правильних геометричних форм, в основному прямокутних. Виходить дуже простий малюнок. Малюнок, який виходить на мозаїчному полотні, представляє візерунок або абстракції.                             . 
            Заздалегідь на папері чи іншому матеріалі наноситься малюнок. Спеціально підібрані шматочки, склеюються бічними поверхнями.  Якщо шматочки мають власну структуру, то потрібно одночасно враховувати фон і малюнок, щоб орнаментний набір був граціозний. 
             Найбільш часто з матеріалів використовують, смальту, і дерево, звичайно з дуже дорогих порід (червоне дерево, рожеве дерево, фіолетове дерево, палісандр, пальму, лимонне дерево).  У таких картинах, дуже часто вживають вставки металів (міді, латуні), слонової кістки, черепашачих панцирів.

Інтарсія 
          При інтарсії мозаїчна картина приймає вид фігурного зображення, візерунки з різних матеріалів і форм укладаються.
 Особливістю укладання є, що окремі платівки підганяються один до одного по кромках, склеюють і вкладають в підлогу або стіну, де ріжучими інструментами спочатку вирізають контур. Лицьові сторони пластин шліфують і полірують, все в залежності від бажаного ефекту.                       . 
           Розквіт інтарсії був в епоху Відродження в Італії. Мозаїчні панно прикрашали меблі, стіни, хатнє начиння. З матеріалів використовували слонову кістку, дерево, каміння, перламутр, але основним все ж є дерево. Орнаменти за формою нагадували екзотичні рослини або геометричні орнаменти. Фон вибирався зазвичай контрастний до малюнка.                                              .  


Інкрустація 
             Інкрустація спосіб укладання мозаїки здійснюється врізання в поверхню різних пластин. Головною особливістю є те, що пластини врізаються на одному рівні з поверхнею.                                           . 
              Існує також імітація інкрустації. Вона здійснюється заповненням невеликих заглиблень кольоровими пластинами, для імітації слонової кістки, малахіту. Метод у сучасності застосовується дуже рідко, через свою велику складність й трудомісткість. Блочна мозаїка 

         Блочна мозаїка – це вид мозаїки, коли малюнок або орнамент складається зі шматочків (блоків).  Що б уявити собі, можна просто збільшити блоки мозаїки до розмірів плитки.  Настінний малюнок з плитки представляє собою блочний малюнок, як і в мозаїці, тільки блоки маленькі. 

ĉ
Admin Martynivka,
31 трав. 2017 р., 02:34
ĉ
Admin Martynivka,
31 трав. 2017 р., 02:34
ć
Admin Martynivka,
31 трав. 2017 р., 02:34
Comments