День української писемності і мови

Звіт про проведення І етапу та заявка на участь у ІІ етапі

ХVІІ Міжнародного конкурсу

 імені Петра Яцика

      

 


 

 

Клас

Взяло участь в конкурсі

Переможці І туру

Учасники ІІ туру

3 клас

3

Котляр Каріна

Борнусова Карина

Риженко Софія

Котляр Каріна, Борнусова Карина

4 клас

        1

Радченко Аліна, Турчиняк Вікторія

Радченко Аліна

5 клас

3

Шлапак Аліна

Шлапак Аліна

6клас

2

Голєва  Аліна

Голєва Аліна

7 клас

4

Бурчило Надія, Бурчило Вікторія

Бурчило Вікторія , Бурчило Надія                 

8 клас

2

Рамадан Аміна

-

9  клас

1

Демченко Марія

-

10 клас

1

Горощенко Зоряна

-

11 клас

2

Кириченко Анастасія, Котляр Жанна

Котляр Жанна

 

1.     09.11.2016 – урочисте відкриття І етапу Конкурсу.

2.     09.11.2016 -  проведено тематичну виховну годину «Петро Яцик –справжній цінитель української мови» (Терещенко В. М.)

3.     09.11.2016 – орг

анізовано книжкову виставку «Люби, вивчай рідну мову!»

4.     09.11.2016 – вікторина «День української писемності та мови» (О. І. Слива)

5.     09.11.2016 – проведення письмового туру Конкурсу.

6.     09.11.2016 – підведення  підсумків Конкурсу, визначення переможців.

 


    «Мова — духовне багатство народу» 
— Василь Сухомлинський    
 8 листопада 2013 року в нашому навчальному закладі відбулося свято української писемності і мови з нагоди проведення І (шкільного) ХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. На святі були присутні працівники школи, батьки, учні Мартинівського навчально-виховного комплексу та вельмишановні гості -  Москаленко Галина Михайлівна, заступник голови Канівської районної державної адміністрації; Чуприна Наталія Володимирівна,начальник відділу освіти Канівської районної державної адміністрації ; Тимошенко Людмила Петрівна, Мартинівський сільський голова, Гарбуз Сергій Михайлович, директор Таганчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 


Мова кожного народу Неповторна і своя. В ній гримлять громи в негоду, В житі—трелі солов’я. На своїй природній мові І потоки гомонять, Зелен—клени у діброві По-кленовому шумлять. Солов’їну, барвінкову, Колосисту—на віки— Українську рідну мову В дар дали мені батьки. Берегти її, плекати Будем всюди й повсякчас, Бо ж єдина—так, як мати— Мова в кожного із нас.


Дорогі друзі! Петро Яцик говорив: « Бо тільки те, що кожний з нас окремо і всі ми разом здобудемо і залишимо по собі, принесе добро Україні…» Тож учіться, працюйте, творіть добро і словом, і ділом для радості людям, для щастя народу, для миру на землі!


9-го листопада ми з Вами відзначаємо велике свято — День української писемності і мови. Свято було встановлене указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Всі ми з вами знаємо з історії України, що у 988 році відбулося хрещення Русі і з хрещенням Русі у нас виникло літописання пов’язане з літописами, які створив літописець Нестор і 9 листопада його приурочили до лику святих.

Мелодійна, ніжна, солов’їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. Сьогодні вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

Наша держава Україна багатонаціональна. В ній проживають не лише українці, а й росіяни, грузини, греки, татари, роми  та інші народи. Наша школа – це маленька піщинка в українській державі. Проте, і у нас здобувають освіту діти етнічних меншин. Але всі ми вивчаємо, любимо і поважаємо українську мову. Наші учні,  активні учасники конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, який щороку стартує 9 листопада в день української писемності і мови.

Друзі! Вітаємо усіх вас зі святом української мови і писемності. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці,  і починається вона з кожного з нас.


Мово моя, найпрекрасніша в світі,

Мово єдина, колиско моя,

Ти, мов весною земля, в розмаїтті,

З мовою чується спів солов’я.

Слово може радість принести,

Сонцесяйну мить подарувати,

Світлою любовю прорости

І звучанням світ зачарувати.


ĉ
Admin Martynivka,
23 лист. 2016 р., 01:56
Comments